praca opieka Niemcy

Praca dla opiekunek w Niemczech

opiekunka osób starszych - szybki kontakt Zadzwoń teraz: +48 22 646 33 03
Home / O Nas / Oferty pracy / Rekrutacja / Strefa opiekunki / Kontakt
Szukam pracy

Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona

Już ponad 6 milionów Seniorów na świecie zmaga się z chorobą Parkinsona, a stale rosnąca liczba osób starszych, spowoduje, że ilość ta będzie systematycznie rosnąć. Parkinson jest jedną z częstszych przypadłości u naszych Podopiecznych, a jako Opiekunki pewnie nie raz miałyście Pacjenta, który borykał się z tymi dolegliwościami. Senior/ka potrzebował zapewne dużo Waszej uwagi i zaangażowania.

Dlatego chcemy Wam przybliżyć dokładniej, czym jest choroba Parkinsona, czym się objawia i jak prawidłowo dbać o Naszego Pacjenta.

Parkinson jest dolegliwością,  która pojawia się około 50-60 roku życia i wywiera duży wpływ na życie codzienne i funkcjonowanie Podopiecznego. Do dziś nie są znane dokładne przyczyny jej występowania, ale jak pewnie wiecie ma dosyć charakterystyczne objawy, dlatego warto zaobserwować, czy u Twojego Pacjenta występują:
 

  • Drżenie kończyn
  • Sztywność mięśni
  • Spowolnione ruchy
  • Niestabilność postawy


To mogą być pierwsze objawy choroby. Po pewnym czasie, zauważalnie nasilają się także dolegliwości takie jak: zaburzenia równowagi, trudności ze wstawaniem, pochylenie sylwetki, a finalnie trudności z wykonywaniem codziennych czynności typu: jedzenie, ubieranie się, czy mycie. Seniorom mogą towarzyszyć równolegle inne przypadłości, takie jak: apatia, lęk, czy nawet depresja.
    
Powyżej omówione zostały objawy, które są sygnałem ostrzegawczym, a teraz podpowiemy, jak kompleksowo opiekować się takim Pacjentem.
Podopieczni zmagający się z chorobą Parkinsona wymagają dużej uwagi i szczególnej opieki. W późniejszym etapie, kiedy choroba się nasila Seniorzy będą wymagać nawet całodobowego wsparcia. Ważna jest szybka diagnoza i odpowiednio dobrana farmakologia, która skutecznie spowolni rozwój choroby.

Co zatem warto robić, żeby Twój Pacjent czuł się dobrze a jego przypadłość nie wpływała znacząco na jego samopoczucie?
 

  • Regularnie ćwicz ze swoim Podopiecznym. Poprawi to jego nastrój i wzmocni ukrwienie mózgu. Rekomenduje się basen, spacery i gimnastykę. NIE ZMUSZAJ, ZACHĘCAJ
  • Dbaj o odpowiednie nawodnienie, duża ilość płynów spowoduje lepsze wchłanianie się leków.
  • Pilnuj diety Seniora, gdyż dobrze skomponowane posiłki wspierają proces leczenia.
  • Zadbaj by Podopieczny czuł się komfortowo. Unikaj ryzykownych sytuacji, dopilnuj, o ile to możliwe by Pacjent miał system uchwytów w łazience, usuń śliskie dywaniki i wycieraczki.
  • Z czasem jego zdolności ruchowe pogarszają się, warto zapewnić mu asekurację w poruszaniu. Jeśli to konieczne, należy zaopatrzyć Pacjenta w rolator /chodzik.
  • Rozmawiaj z nim, czytaj i angażuj go intelektualnie, to poprawi jego koncentracje i pracę mózgu.


Miałaś pod opieką osobę z  Parkinsonem? Daj nam znać, w jaki sposób się nim zajmowałaś!
Zapraszamy na naszego Facebooka!

Komentarze

Dodaj
Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
Chcesz pracować za granicą?

Personalservices24 zostało zbudowane na ludziach, którzy pozyskali swoje doświadczenia w dużych firmach z obszaru opieki, rekrutacji oraz szkoleń w Polsce i za granicą.

Nasi Konsultanci rozwijali swoje umiejętności i sprawność operacyjną w największych firmach na rynku polskim zajmujących się rekrutacją oraz obsługą stanowisk: Opiekun / Opiekunka Osób Starszych, skuteczną i szybką rekrutacją odpowiednich Kandydatów na zróżnicowane stanowiska pracy w Polsce i za granicą oraz kreatywnych szkoleń, które sprawiają przyjemność Uczestnikom a jednocześnie pozwalają osiągnąć założone cele. Dla nas liczy się jakość a nie ilość. Wprowadzamy nowe standardy obsługi Klientów, ponieważ w centrum naszego zainteresowania są ludzie i ich potrzeby. Koncentrujemy naszą uwagę na sprawach ważnych dla Państwa.

Nasz Team jest do Państwa dyspozycji, wszyscy posługujemy się biegle językiem niemieckim, angielskim i polskim. Służymy naszą pomocą w każdej sytuacji.

Aplikuj teraz - praca jako opiekunka w Niemczech
lub zadzwoń do nas
+48 22 646 33 03
Jak wygląda proces rekrutacyjny w opiekunka osób starszych - Niemcy

Personalservices24 specjalizuje się w rekrutacji pracowników na różne stanowiska. Nasze usługi świadczymy w Polsce, Niemczech, Austrii i w innych krajach Unii Europejskiej. Na bieżąco prowadzimy rekrutację Kandydatów na terenie całej Polski.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani atrakcyjną pracą w Niemczech i konkurencyjnymi stawkami zapraszamy do PS24.

Nasi Konsultanci posiadają duże doświadczenie i sprawią, że proces rekrutacji przebiegnie błyskawicznie i w bezstresowej atmosferze.

CZEKAMY NA WAS!

Napisz do nas maila lub wypełnij formularz kontaktowy
Konsultanci Personalservices24 skontaktują się z Tobą
Rozmowa telefoniczna - opowiedz naszemu Konsultantowi o sobie i Twoim doświadczeniu
Przedstawienie oferty opieki oraz ustalenie warunków współpracy
Podpisanie umowy i wyjazd za granicę
Dlaczego wybrać naszą firmę opiekunka osób starszych - Niemcy

Dlaczego wybrać naszą firmę

Wieloletnie doświadczenie
Wynagrodzenie na czas
Sprawdzone miejsca pracy
Opieka zdrowotna
Przyjazna rekrutacja
Całodobowa pomoc
opiekunka osób starszych

Personalservices24 specjalizuje się branży opieki nad starszymi ludźmi, rekrutacji personelu z Polski oraz w szkoleniach językowych i tematycznych z zakresu obsługi Klienta, sprzedaży telefonicznej i bezpośredniej oraz komunikacji.

Informacje
O Nas
Strefa opiekunki
Oferty pracy
Oferty pracy
Rekrutacja
Kontakt
ul. Kazimierzowska 52, lok. 6, 02-546 Warszawa (3. piętro)
pon.- piąt. 9-17.00
Copyright © - 2023 Personalservices24.pl
Wykonanie strony WWW: Devilart