praca opieka Niemcy

Praca dla opiekunek w Niemczech

opiekunka osób starszych - szybki kontakt Zadzwoń teraz: +48 22 646 33 03
Home / O Nas / Oferty pracy / Rekrutacja / Strefa opiekunki / Kontakt
Szukam pracy

Fakty i mity dotyczące STOMII

Fakty i mity dotyczące STOMII

Obsługa stomii nie zdarza się często w pracy Opiekunki osób starszych i pewnie z tego powodu pojawiają się częste obawy i niechęć do pracy z Pacjentami ze stomią. Dlatego dziś postaramy się obalić kilka mitów i przyjrzymy się jak naprawdę działa.

Zacznijmy od szybkiego omówienia, czym właściwie jest STOMIA. Najprościej można ją określić jako połączenie jelita lub moczowodu ze skórą, które umożliwia wydalanie w sytuacji gdy jest to niemożliwe drogą naturalną. Połączenie to jest tworzone podczas operacji chirurgicznych i w zależności od przyczyn STOMIA jest tymczasowa lub na stałe. Warto tu zaznaczyć, że nie jest ona unerwiona, wiec nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Oczywiście z przyczyn naturalnych, Pacjent nie ma możliwości kontrolowania wydalania. Dlatego wykorzystywany jest  wtedy woreczek do którego trafia zawartość zgromadzona w jelitach.

Dbanie o odpowiednią higienę STOMII jest niezwykle istotne, nie tylko ze względów zdrowotnych, ale też  z uwagi na samopoczucie Pacjenta.

Obsługa STOMII to nic skomplikowanego. Pacjent przed wyjściem ze szpitala zostaje przeszkolony z pielęgnacji i dbania o nią, jednak często ze względu na wiek niezbędna jest pomoc Opiekunki.

A oto kilka ważnych wskazówek dla OPIEKUNÓW i OPIEKUNEK:

  • Regularnie wymieniaj worki, pamiętaj żeby robić to powoli i dokładnie, nieszczelne zamknięcie worka spowoduje, że STOMIA nie będzie spełniać swojej funkcji
  • Dbaj o czystość skóry wokół STOMII
  • Podczas dbania o higienę skóry wokół STOMII nie używaj drażniących preparatów
  • Obsługa STOMII nie jest niczym trudnym ani uciążliwym,  trzeba jednak pamiętać o precyzji podczas pielęgnacji. Jest ona nie tylko prosta w obsłudze i nie utrudnia specjalnie codziennego  funkcjonowania, najważniejszym atutem jest to, że ratuje ona życie Pacjentów. W zdecydowanej większości stosuje się ją podczas leczenia nowotworów jelita grubego lub zapalenia jelit. Jedynym ryzykiem na które warto zwrócić uwagę może być wystąpienie infekcji dróg moczowych. Dlatego należy pilnować i zachęcać podopiecznego do picia około 2 do 3 litrów wody dziennie.

 

Miałyście kiedyś Pacjenta ze STOMIĄ? Jakie są wasze doświadczenia?

Podzielcie się tym z nami!

Komentarze

Dodaj
Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
Chcesz pracować za granicą?

Personalservices24 zostało zbudowane na ludziach, którzy pozyskali swoje doświadczenia w dużych firmach z obszaru opieki, rekrutacji oraz szkoleń w Polsce i za granicą.

Nasi Konsultanci rozwijali swoje umiejętności i sprawność operacyjną w największych firmach na rynku polskim zajmujących się rekrutacją oraz obsługą stanowisk: Opiekun / Opiekunka Osób Starszych, skuteczną i szybką rekrutacją odpowiednich Kandydatów na zróżnicowane stanowiska pracy w Polsce i za granicą oraz kreatywnych szkoleń, które sprawiają przyjemność Uczestnikom a jednocześnie pozwalają osiągnąć założone cele. Dla nas liczy się jakość a nie ilość. Wprowadzamy nowe standardy obsługi Klientów, ponieważ w centrum naszego zainteresowania są ludzie i ich potrzeby. Koncentrujemy naszą uwagę na sprawach ważnych dla Państwa.

Nasz Team jest do Państwa dyspozycji, wszyscy posługujemy się biegle językiem niemieckim, angielskim i polskim. Służymy naszą pomocą w każdej sytuacji.

Aplikuj teraz - praca jako opiekunka w Niemczech
lub zadzwoń do nas
+48 22 646 33 03
Jak wygląda proces rekrutacyjny w opiekunka osób starszych - Niemcy

Personalservices24 specjalizuje się w rekrutacji pracowników na różne stanowiska. Nasze usługi świadczymy w Polsce, Niemczech, Austrii i w innych krajach Unii Europejskiej. Na bieżąco prowadzimy rekrutację Kandydatów na terenie całej Polski.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani atrakcyjną pracą w Niemczech i konkurencyjnymi stawkami zapraszamy do PS24.

Nasi Konsultanci posiadają duże doświadczenie i sprawią, że proces rekrutacji przebiegnie błyskawicznie i w bezstresowej atmosferze.

CZEKAMY NA WAS!

Napisz do nas maila lub wypełnij formularz kontaktowy
Konsultanci Personalservices24 skontaktują się z Tobą
Rozmowa telefoniczna - opowiedz naszemu Konsultantowi o sobie i Twoim doświadczeniu
Przedstawienie oferty opieki oraz ustalenie warunków współpracy
Podpisanie umowy i wyjazd za granicę
Dlaczego wybrać naszą firmę opiekunka osób starszych - Niemcy

Dlaczego wybrać naszą firmę

Wieloletnie doświadczenie
Wynagrodzenie na czas
Sprawdzone miejsca pracy
Opieka zdrowotna
Przyjazna rekrutacja
Całodobowa pomoc
opiekunka osób starszych

Personalservices24 specjalizuje się branży opieki nad starszymi ludźmi, rekrutacji personelu z Polski oraz w szkoleniach językowych i tematycznych z zakresu obsługi Klienta, sprzedaży telefonicznej i bezpośredniej oraz komunikacji.

Informacje
O Nas
Strefa opiekunki
Oferty pracy
Oferty pracy
Rekrutacja
Kontakt
ul. Kazimierzowska 52, lok. 6, 02-546 Warszawa (3. piętro)
pon.- piąt. 9-17.00
Copyright © - 2023 Personalservices24.pl
Wykonanie strony WWW: Devilart