praca opieka Niemcy

Praca dla opiekunek w Niemczech

opiekunka osób starszych - szybki kontakt Zadzwoń teraz: +48 22 646 33 03
Home / O Nas / Oferty pracy / Rekrutacja / Strefa opiekunki / Kontakt
Szukam pracy

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

O nadciśnieniu tętniczym możemy mówić jako o chorobie cywilizacyjnej, szczególnie patrząc na czynniki, które ją wywołują. Pewnie nie raz spotkaliście się z osobą, która regularnie przyjmuje leki na nadciśnienie lub sami jesteście taką osobą. W Polsce z tą chorobą zmaga się prawie 10 milionów osób dorosłych co stanowi około 30% całej populacji naszego kraju. Podobnie sytuacja wygląda u naszych zachodnich sąsiadów, co można zaobserwować na przykładzie Waszych podopiecznych. Warto zauważyć, że nadciśnienia tętniczego mimo że jest dosyć powszechną przypadłością wcale nie da się  łatwo rozpoznać.

Dla usystematyzowania omówmy sobie pokrótce czym dokładnie jest nadciśnienie, jak się objawia, jak można je zdiagnozować, zapobiegać i leczyć.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, nadciśnienie jest chorobą, charakteryzującą się podwyższonym ciśnieniem krwi. Choroba ta jednak nie ma typowych objawów, które pozwalałyby na wczesną diagnozę przez co u wielu osób rozwija się ona po cichu ze sporadycznymi „występkami” w postaci bólu głowy, czy gorszego samopoczucia.

Oprócz zwracania uwagi na swoje samopoczucie i sygnałów, które daje nam nasz organizm warto regularnie mierzyć sobie ciśnienie domowym ciśnieniomierzem i zapisywać wyniki w notesie. Następnie wyniki należy skonsultować z lekarzem rodzinnym.  

Optymalne normy ciśnienia mieszczą się w przedziale od 120 do 139 ciśnienie skurczowe i od 80 do 89 ciśnienie rozkurczowe.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę jeśli  mamy podejrzenie, że występuje u nas nadciśnienie tętnicze? Przede wszystkim na pulsujące bóle głowy, szumy uszne, zaburzenia widzenia, potliwość oraz nadmierne zmęczenie. Oczywiście objawy te mogą również wynikać z innych powodów, dlatego z każdym z nich warto udać się na konsultację do lekarza.

Przypadłość o której mówimy często wywoływana jest przez tak zwane czynniki pierwotne i jest to ponad 90 % przypadków, do których zaliczyć można: nadwagę, wiek, uwarunkowania genetyczne, brak aktywności fizycznej, nadmierne korzystanie z używek oraz stres.

Pozostałe czynniki, to czynniki wtórne, które wywoływane są przez konkretne schorzenia takie jak: cukrzyca, nowotwory, choroby nerek czy nadczynność tarczycy.

O ile na czynniki wtórne możemy nie mieć bezpośredniego wpływu i nie da się im tak łatwo zapobiegać, o tyle czynniki pierwotne są kwestią zadbania o siebie, przyjrzenie się swojej diecie oraz zmiana codziennych nawyków. Najlepszym sposobem na utrzymanie ciśnienia pod kontrolą jest dieta bogata w potas, warzywa, owoce oraz ryby, z niską zawartością soli i tłuszczów zwierzęcych. Ważna jest też regularna i odpowiednio dobrana aktywność fizyczna. Ponadto zaleca się ograniczenie spożycia alkoholu i papierosów.

Jeżeli jednak niefarmakologiczne sposoby nie spowodują znaczącej poprawy, konieczne będzie przyjmowanie odpowiednio dobranych leków. W tym wypadku decyzję zawsze podejmuje lekarz.

Ciekawostką i dobrą informacją dla osób lubiących kawę  jest fakt, że nie trzeba z niej  rezygnować. Możemy ją pić regularnie, oczywiście z umiarem.

Komentarze

Dodaj
Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
Chcesz pracować za granicą?

Personalservices24 zostało zbudowane na ludziach, którzy pozyskali swoje doświadczenia w dużych firmach z obszaru opieki, rekrutacji oraz szkoleń w Polsce i za granicą.

Nasi Konsultanci rozwijali swoje umiejętności i sprawność operacyjną w największych firmach na rynku polskim zajmujących się rekrutacją oraz obsługą stanowisk: Opiekun / Opiekunka Osób Starszych, skuteczną i szybką rekrutacją odpowiednich Kandydatów na zróżnicowane stanowiska pracy w Polsce i za granicą oraz kreatywnych szkoleń, które sprawiają przyjemność Uczestnikom a jednocześnie pozwalają osiągnąć założone cele. Dla nas liczy się jakość a nie ilość. Wprowadzamy nowe standardy obsługi Klientów, ponieważ w centrum naszego zainteresowania są ludzie i ich potrzeby. Koncentrujemy naszą uwagę na sprawach ważnych dla Państwa.

Nasz Team jest do Państwa dyspozycji, wszyscy posługujemy się biegle językiem niemieckim, angielskim i polskim. Służymy naszą pomocą w każdej sytuacji.

Aplikuj teraz - praca jako opiekunka w Niemczech
lub zadzwoń do nas
+48 22 646 33 03
Jak wygląda proces rekrutacyjny w opiekunka osób starszych - Niemcy

Personalservices24 specjalizuje się w rekrutacji pracowników na różne stanowiska. Nasze usługi świadczymy w Polsce, Niemczech, Austrii i w innych krajach Unii Europejskiej. Na bieżąco prowadzimy rekrutację Kandydatów na terenie całej Polski.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani atrakcyjną pracą w Niemczech i konkurencyjnymi stawkami zapraszamy do PS24.

Nasi Konsultanci posiadają duże doświadczenie i sprawią, że proces rekrutacji przebiegnie błyskawicznie i w bezstresowej atmosferze.

CZEKAMY NA WAS!

Napisz do nas maila lub wypełnij formularz kontaktowy
Konsultanci Personalservices24 skontaktują się z Tobą
Rozmowa telefoniczna - opowiedz naszemu Konsultantowi o sobie i Twoim doświadczeniu
Przedstawienie oferty opieki oraz ustalenie warunków współpracy
Podpisanie umowy i wyjazd za granicę
Dlaczego wybrać naszą firmę opiekunka osób starszych - Niemcy

Dlaczego wybrać naszą firmę

Wieloletnie doświadczenie
Wynagrodzenie na czas
Sprawdzone miejsca pracy
Opieka zdrowotna
Przyjazna rekrutacja
Całodobowa pomoc
opiekunka osób starszych

Personalservices24 specjalizuje się branży opieki nad starszymi ludźmi, rekrutacji personelu z Polski oraz w szkoleniach językowych i tematycznych z zakresu obsługi Klienta, sprzedaży telefonicznej i bezpośredniej oraz komunikacji.

Informacje
O Nas
Strefa opiekunki
Oferty pracy
Oferty pracy
Rekrutacja
Kontakt
ul. Kazimierzowska 52, lok. 6, 02-546 Warszawa (3. piętro)
pon.- piąt. 9-17.00
Copyright © - 2023 Personalservices24.pl
Wykonanie strony WWW: Devilart