praca opieka Niemcy

Praca dla opiekunek w Niemczech

opiekunka osób starszych - szybki kontakt Zadzwoń teraz: +48 22 646 33 03
Home / O Nas / Oferty pracy / Rekrutacja / Strefa opiekunki / Kontakt
Szukam pracy

Zwyczaje bożonarodzeniowe w Niemczech

Zwyczaje bożonarodzeniowe w Niemczech

Święta Bożego Narodzenia w Niemczech, podobnie jak w Polsce są kolorowe i upływają podczas spotkań w gronie rodzinnym. Również tradycyjne symbole Świąt nie różnią się specjalnie od tych które dobrze znamy a to dlatego, że większość zwyczajów bożonarodzeniowych zaczerpnęliśmy właśnie od naszych zachodnich sąsiadów.

 

Jeżeli przyjrzymy się skąd wynikają różnice pomiędzy świątecznymi tradycjami w Polsce i Niemczech, to przede wszystkim z tego, że niemieckie społeczeństwo dzieli się na kilka grup chrześcijańskich. Dzięki temu, że każde z wyznań nieco inaczej traktuje Boże Narodzenie świąteczny okres w Niemczech jest różnorodny i bardzo ciekawy.

 

Duże miasta gdzie mieszają się kultury i zwyczaje, Boże Narodzenie wygląda podobnie natomiast prawdziwe różnice zaczynają się na prowincji, gdzie w niewielkich miasteczkach i wsiach wciąż żywe są dawne tradycje i wierzenia.

 

Przygotowania do świąt w niemieckich domach rozpoczynają się pierwszego dnia Adwentu. Niemcy spotykają się wtedy wspólnie by przygotować bożonarodzeniowe ozdoby i wręczyć sobie kalendarze adwentowe, które od tej chwili odliczać będą dni, jakie pozostały do Wigilii.

 

Świąteczne jarmarki i kiermasze (Weihnachtsmärkte), które są obecnie tak popularne w całej Europie, swoje początki mają właśnie w Niemczech.

 

Na świątecznych straganach można kupić wszystko to, co związane jest ze Świętami. Znajdziemy tam zatem świąteczne ozdoby, prezenty, słodycze oraz tradycyjne wypieki. Popołudniami grzeje się tam także popularny grzaniec zwany Glühwein.

 

Wigilia w Niemczech (Heiligabend) nie jest dniem uroczystym. Często jest to ostatni pracujący dzień przed świętami. Podczas Wigilii nie obowiązuje post i nie występuje tu tradycja łamania się opłatkiem.

 

Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia (Weihnachten) czyli 25 grudnia jest najważniejszym dniem w całym okresie świątecznym w Niemczech. Świąteczny obiad jest bardzo uroczysty i wykwintny. Na stole króluje pieczona gęś, indyk i dziczyzna. W niektórych częściach Niemiec tego dnia prezenty przynosi dzieciątko Jezus, a nie tak jak w Polsce związane jest to z pierwszą gwiazdką i tradycją wigilijną.

 

Drugi dzień świąt czyli 26 grudnia Niemcy spędzają często poza domem. Spacerują w pobliskich parkach, spotykają się w restauracjach lub pubach, a także chętnie odwiedzają popularne miejsca. Dawniej w drugi dzień świąt organizowano uroczyste kuligi lub polowania.

 

Bogactwo kulturowe Niemiec i mnogość tradycji sprawia, że Święta u naszych sąsiadów są również niezwykle barwne. Warto wspomnieć jeszcze o kilku ciekawostkach, które nie są znane w naszym kraju:

  • prezenty, którymi obdarowują się Niemcy są często rzeczami starymi i zapomnianymi, których już nie potrzebują

  • jednym ze zwyczajów jest wieszanie na choince ogórka. Dziecko, które pierwsze go odnajdzie, dostaje dodatkową porcję słodyczy.

  • najpopularniejszym daniem świątecznym w Niemczech jest sałatka ziemniaczana.

  • najpopularniejszym ciastem bożonarodzeniowym w Niemczech jest strucla Weihnachtsstolle. Jest to ciasto drożdżowe z bakaliami.

  • Niemcy nie wyobrażają sobie świąt bez choinki. Nawet jeżeli są niewierzący, stroją domy i ogrody w migające światełka.

  • najpopularniejsza kolęda na świecie Cicha noc, została skomponowana właśnie w Niemczech w roku 1818 przez austriackiego księdza i jego organistę

Święta Bożego Narodzenia w Niemczech są czasem wyjątkowym i różnorodnym. Obecnie ogromna część Niemców nie obchodzi świąt w sposób religijny, a jedynie powielają dawne tradycje. Warto jednak zapoznać się z tymi zwyczajami tym bardziej, że wiele naszych Pań opiekunek i Panów opiekunów spędza je właśnie ze swoimi podopiecznymi.

 

Kochani, bez względu na to gdzie spędzacie ten wyjątkowy czas, życzymy Wam dużo zdrowia, uśmiechu i pozytywnej świątecznej atmosfery.

Komentarze

Dodaj
Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
Chcesz pracować za granicą?

Personalservices24 zostało zbudowane na ludziach, którzy pozyskali swoje doświadczenia w dużych firmach z obszaru opieki, rekrutacji oraz szkoleń w Polsce i za granicą.

Nasi Konsultanci rozwijali swoje umiejętności i sprawność operacyjną w największych firmach na rynku polskim zajmujących się rekrutacją oraz obsługą stanowisk: Opiekun / Opiekunka Osób Starszych, skuteczną i szybką rekrutacją odpowiednich Kandydatów na zróżnicowane stanowiska pracy w Polsce i za granicą oraz kreatywnych szkoleń, które sprawiają przyjemność Uczestnikom a jednocześnie pozwalają osiągnąć założone cele. Dla nas liczy się jakość a nie ilość. Wprowadzamy nowe standardy obsługi Klientów, ponieważ w centrum naszego zainteresowania są ludzie i ich potrzeby. Koncentrujemy naszą uwagę na sprawach ważnych dla Państwa.

Nasz Team jest do Państwa dyspozycji, wszyscy posługujemy się biegle językiem niemieckim, angielskim i polskim. Służymy naszą pomocą w każdej sytuacji.

Aplikuj teraz - praca jako opiekunka w Niemczech
lub zadzwoń do nas
+48 22 646 33 03
Jak wygląda proces rekrutacyjny w opiekunka osób starszych - Niemcy

Personalservices24 specjalizuje się w rekrutacji pracowników na różne stanowiska. Nasze usługi świadczymy w Polsce, Niemczech, Austrii i w innych krajach Unii Europejskiej. Na bieżąco prowadzimy rekrutację Kandydatów na terenie całej Polski.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani atrakcyjną pracą w Niemczech i konkurencyjnymi stawkami zapraszamy do PS24.

Nasi Konsultanci posiadają duże doświadczenie i sprawią, że proces rekrutacji przebiegnie błyskawicznie i w bezstresowej atmosferze.

CZEKAMY NA WAS!

Napisz do nas maila lub wypełnij formularz kontaktowy
Konsultanci Personalservices24 skontaktują się z Tobą
Rozmowa telefoniczna - opowiedz naszemu Konsultantowi o sobie i Twoim doświadczeniu
Przedstawienie oferty opieki oraz ustalenie warunków współpracy
Podpisanie umowy i wyjazd za granicę
Dlaczego wybrać naszą firmę opiekunka osób starszych - Niemcy

Dlaczego wybrać naszą firmę

Wieloletnie doświadczenie
Wynagrodzenie na czas
Sprawdzone miejsca pracy
Opieka zdrowotna
Przyjazna rekrutacja
Całodobowa pomoc
opiekunka osób starszych

Personalservices24 specjalizuje się branży opieki nad starszymi ludźmi, rekrutacji personelu z Polski oraz w szkoleniach językowych i tematycznych z zakresu obsługi Klienta, sprzedaży telefonicznej i bezpośredniej oraz komunikacji.

Informacje
O Nas
Strefa opiekunki
Oferty pracy
Oferty pracy
Rekrutacja
Kontakt
ul. Kazimierzowska 52, lok. 6, 02-546 Warszawa (3. piętro)
pon.- piąt. 9-17.00
Copyright © - 2023 Personalservices24.pl
Wykonanie strony WWW: Devilart