praca opieka Niemcy

Praca dla opiekunek w Niemczech

opiekunka osób starszych - szybki kontakt Zadzwoń teraz: +48 22 646 33 03
Home / O Nas / Oferty pracy / Rekrutacja / Strefa opiekunki / Kontakt
Szukam pracy

Zwyczaje Wielkanocne w Niemczech

Zwyczaje Wielkanocne w Niemczech

Zbliżające się Święta Wielkanocne są dla chrześcijan najważniejszym obok Bożego Narodzenia czasem w roku. Wiele naszych Pań Opiekunek i Panów Opiekunów decyduje się również w tym okresie aby towarzyszyć swoim podopiecznym. W Polsce jest to czas, który kojarzymy z malowaniem pisanek i jedzeniem takich przysmaków jak żurek czy mazurek wielkanocny. Dziś sprawdzimy jak te święta spędzają nasi zachodni sąsiedzi. Dla wielu z Was mogą być to przydatne informacje.

 

Niemcy z racji swojej barwnej historii są krajem wielu kultur oraz obyczajów i podobnie jak w Polsce, każdy region czy też kraj związkowy ma swoje tradycje w świętowaniu dni WIELKIEJ NOCY. Przykładowo, znany nam zwyczaj święcenia palmy obchodzony jest tylko w Bawarii, a w wielu landach dzieci w niedzielę, odwiedzają swoich sąsiadów i proszą o słodycze.

 

Takich ciekawostek można znaleźć jeszcze wiele, ale dziś skoncentrujemy się na kilku obyczajach dzięki znajomości których sprawisz przyjemność swojemu podopiecznemu.

 

Na początek warto wiedzieć, że w Niemczech celebrowanie WIELKANOCY zaczyna się już w czwartek czyli GRÜNDONNERSTAG (zielony czwartek). Dzień ten swoją nazwę wziął prawdopodobnie od koloru szat, które ubierają wtedy duchowni. Tego dnia Niemcy mają zwyczaj zjeść coś zielonego, dlatego warto uwzględnić w jadłospisie na przykład szpinak, sałatę lub szczypiorek.

 

Kolejną istotną różnicą jest Wielki Piątek KARFREITAG, w Niemczech nazywany cichym piątkiem. Jest to dzień wolny od pracy, nie organizuje się żadnych spotkań towarzyskich a w kościołach nie biją dzwony. Jest to czas wyciszenia i modlitwy. Tradycją jest spożywanie AGAPY, czyli posiłku składającego się z chleba, wina oraz wody.

 

W Wielką Sobotę KARSAMSTAG natomiast ciekawym zwyczajem, podobnym do tego w Polsce jest tak zwane „święcenie ognia”. Polega to na rozpalaniu ognisk przed kościołami i odprawieniu nabożeństwa. Następnie wierni rozpalają świece paschalne a poświęcony ogień towarzyszy im w domach.

 

W Niedzielę Wielkanocną OSTERSONNTAG ważnym dla Niemców zwyczajem jest tradycja inaugurowana podczas śniadania. Każdy uczestnik wybiera jedno jajko i następnie stuka się z innymi. Wygrywa osoba, która wybrała najtwardszą skorupkę. Tego dnia nie można zapomnieć o ZAJĄCZKU WIELKANOCNYM z cukru lub czekolady. Na stole pojawiają się również babki drożdżowe i serniki. Niektórzy obdarowują się drobnymi podarunkami i są to przede wszystkim słodycze.

 

Poniedziałek OSTERMONTAG zwany u nas „lanym poniedziałkiem” u naszych sąsiadów jest dniem odpoczynku i czasem na rodzinnych spotkań. Nie należy się jednak obawiać, że ktoś zostanie oblany wodą, ponieważ Niemcy nie mają takiego zwyczaju.

 

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam bardziej zwyczaje jakie towarzyszą Niemcom podczas Świąt Wielkiej Nocy. Wasi Podopieczni niewątpliwie będą mile zaskoczeni i docenią zainteresowanie ich kulturą i tradycją, a może sami będą chcieli poznać polskie zwyczaje związane z Wielkanocą!

 

Korzystając z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy życzyć Wam Wszystkiego Dobrego, Wiosennej Atmosfery i wielu Radosnych Chwil.

Komentarze

Dodaj
Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
Chcesz pracować za granicą?

Personalservices24 zostało zbudowane na ludziach, którzy pozyskali swoje doświadczenia w dużych firmach z obszaru opieki, rekrutacji oraz szkoleń w Polsce i za granicą.

Nasi Konsultanci rozwijali swoje umiejętności i sprawność operacyjną w największych firmach na rynku polskim zajmujących się rekrutacją oraz obsługą stanowisk: Opiekun / Opiekunka Osób Starszych, skuteczną i szybką rekrutacją odpowiednich Kandydatów na zróżnicowane stanowiska pracy w Polsce i za granicą oraz kreatywnych szkoleń, które sprawiają przyjemność Uczestnikom a jednocześnie pozwalają osiągnąć założone cele. Dla nas liczy się jakość a nie ilość. Wprowadzamy nowe standardy obsługi Klientów, ponieważ w centrum naszego zainteresowania są ludzie i ich potrzeby. Koncentrujemy naszą uwagę na sprawach ważnych dla Państwa.

Nasz Team jest do Państwa dyspozycji, wszyscy posługujemy się biegle językiem niemieckim, angielskim i polskim. Służymy naszą pomocą w każdej sytuacji.

Aplikuj teraz - praca jako opiekunka w Niemczech
lub zadzwoń do nas
+48 22 646 33 03
Jak wygląda proces rekrutacyjny w opiekunka osób starszych - Niemcy

Personalservices24 specjalizuje się w rekrutacji pracowników na różne stanowiska. Nasze usługi świadczymy w Polsce, Niemczech, Austrii i w innych krajach Unii Europejskiej. Na bieżąco prowadzimy rekrutację Kandydatów na terenie całej Polski.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani atrakcyjną pracą w Niemczech i konkurencyjnymi stawkami zapraszamy do PS24.

Nasi Konsultanci posiadają duże doświadczenie i sprawią, że proces rekrutacji przebiegnie błyskawicznie i w bezstresowej atmosferze.

CZEKAMY NA WAS!

Napisz do nas maila lub wypełnij formularz kontaktowy
Konsultanci Personalservices24 skontaktują się z Tobą
Rozmowa telefoniczna - opowiedz naszemu Konsultantowi o sobie i Twoim doświadczeniu
Przedstawienie oferty opieki oraz ustalenie warunków współpracy
Podpisanie umowy i wyjazd za granicę
Dlaczego wybrać naszą firmę opiekunka osób starszych - Niemcy

Dlaczego wybrać naszą firmę

Wieloletnie doświadczenie
Wynagrodzenie na czas
Sprawdzone miejsca pracy
Opieka zdrowotna
Przyjazna rekrutacja
Całodobowa pomoc
opiekunka osób starszych

Personalservices24 specjalizuje się branży opieki nad starszymi ludźmi, rekrutacji personelu z Polski oraz w szkoleniach językowych i tematycznych z zakresu obsługi Klienta, sprzedaży telefonicznej i bezpośredniej oraz komunikacji.

Informacje
O Nas
Strefa opiekunki
Oferty pracy
Oferty pracy
Rekrutacja
Kontakt
ul. Kazimierzowska 52, lok. 6, 02-546 Warszawa (3. piętro)
pon.- piąt. 9-17.00
Copyright © - 2023 Personalservices24.pl
Wykonanie strony WWW: Devilart